Skocz do zawartości
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Miesiąc Zdrowia Psychicznego

14.11.2023
Miesiąc Zdrowia Psychicznego
Wykładem pana Tomasza Naglewskiego z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Nauk Stosowanych w Koninie „Co to znaczy być zdrowym psychicznie? Zagrożenia zdrowia psychicznego jednostki” zakończyliśmy 9 listopada 2023 roku Miesiąc Zdrowia Psychicznego w naszej szkole. Przez kilka tygodni staraliśmy się zwrócić uwagę uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli na potrzebę dbania o zdrowie psychiczne. We wszystkich klasach pierwszych psycholog szkolny przeprowadziła zajęcia na temat depresji, a wychowawcy klas 1-4 podjęli tematykę zdrowia psychicznego na godzinach wychowawczych. Ponadto odbyły się m.in. warsztaty oddechowe i wystawa książek z księgozbioru biblioteki szkolnej. W działania promujące postawę dbałości o zdrowie psychiczne włączyli się także uczniowie z klas 2d, 3h i 4d, którzy przygotowali prezentacje multimedialne pokazywane przy forum szkolnym oraz przeprowadzili miniwykłady dla swoich kolegów w klasach. Dobre samopoczucie psychiczne to zdaniem naszych uczniów m.in. pozytywne myślenie, uśmiechanie się, odpowiednia ilość odpoczynku i snu, aktywność fizyczna, zdrowe odżywanie, unikanie używek, a także rozwijanie pasji oraz podtrzymywanie kontaktów społecznych.
 
 
 
NASZE KANAŁY